Innowacyjne piły SWORD-MASTER STRONG TRAK

Piły SWORD-MASTER STRONG TRAK to wysokiej jakości piły trakowe do przecierania drewna okrągłego. Piły te, dzięki swojej innowacyjnej budowie, charakteryzują się zwiększoną o 40% żywotnością oraz dwukrotnie wydłużonym nieprzerwanym czasem pracy.

Opisywana piła taśmowa charakteryzuje się twardością: 45-48 HRC w przypadku jej korpusu, oraz 66-67 w przypadku uzębienia. Do wyróżniających cech budowy pił SWORD-MASTER TRAK możemy zaliczyć: wykonanie korpusu taśmy z wysokostopowej stali o zwiększonej zawartości pierwiastków stopowych (Chrom, Molibden, Mangan), szlifowane wręby, zwiększoną powierzchnię zahartowanego uzębienia i zwiększoną trwałość rozwiedzenia. Jako, że każda z tych cech ma wpływ na zwiększoną żywotność pił, każdą z nich omówimy szerzej.

Korpus wykonany z wysokostopowej stali o zwiększonej zawartości pierwiastków stopowych (Chrom, Molibden, Mangan).
Zwiększona zawartość pierwiastków stopowych sprawia, że w procesie produkcyjnym nośnik piły płynnie przechodzi przez poszczególne etapy hartowania. Dzięki temu materiał charakteryzuje się równomierną strukturą zapewniającą zwiększoną wytrzymałość
i większą trwałość rozwiedzenia i krawędzi uzębienia.

Szlifowane wręby
Wręby piły kształtowane są z wykorzystaniem narzędzi szlifierskich, które dzięki drobnym
i ostrym krawędziom pracującym przy dużej prędkości, precyzyjnie formują materiał.
Dzięki szlifowaniu uzyskuje się najlepszą jakość powierzchni przy minimalnym oddziaływaniu narzędzia na materiał, a sam produkt uzyskuje najbardziej regularną strukturę.
W przeciwieństwie do szlifowania, tradycyjne metody formowania uzębienia polegające na sztancowaniu lub frezowaniu prowadzą do powstania chropowatej powierzchni wrębu, czego konsekwencją jest niższa żywotność uzębienia.

Piły taśmowe SWORD-MASTER STRONG TRAK - szlifowanie wrębu

Zwiększona powierzchnia zahartowanego uzębienia
Zastosowanie w procesie hartowania metody indukcyjnej, powoduje powstanie na powierzchni uzębienia większego obszaru utwardzonego materiału, niż w przypadku hartowania metodami standardowymi. W konsekwencji daje to możliwość wielokrotnego ostrzenia piły, z jednoczesnym zachowaniem twardości uzębienia – stanowi to istotną przewagę nad piłami standardowymi, których twardość, podczas ostrzenia z czasem ulega znacznej redukcji.

Piły taśmowe SWORD-MASTER STRONG TRAK - zwiększona powierzchnia zahartowanego uzębienia

Zwiększona trwałość rozwiedzenia
W wyniku hartowania indukcyjnego uzyskiwana jest również zwiększona trwałość rozwiedzenia. Zastosowana technologia zwiększa wytrzymałość korpusu na siły poprzeczne, które podczas cięcia działają w kierunku przeciwnym do rozwiedzenia. Zwiększona powierzchnia utwardzonego materiału pił SWORD-MASTER STRONG TRAK umożliwia wielokrotne ostrzenie, bez konieczności ponownego rozwiedzenia uzębienia.

Aby piła SWORD-MASTER STRONG TRAK mogła uzyskać opisywane wyniki cięcia, niezbędne jest przestrzeganie zaleceń odnośnie jej eksploatacji.
Przedstawiamy je poniżej.

Naprężenie piły: 160-175 N/mm2
Zalecane chłodzenie: lato – woda; zima – ropa
Rozwiedzenie: 0,56 mm/str
Posuw: 2-8 m/s w zależności od gatunku i czystości drewna
Prędkość skrawania: 20-40 m/s
Ostrzenie: dowolna ściernica (zalecana wartość średnia dostosowana do geometrii ostrza)

Piła taśmowa SWORD-MASTER STRONG TRAK dostępna jest w szerokościach: 32, 35, 38, 51. Więcej informacji odnośnie parametrów dostępnych pił znajduje się na naszej stronie internetowej: SWORD-MASTER STRONG TRAK.

Zachęcamy do zadawania pytań odnośnie tego produktu. Z wielką chęcią postaramy się odpowiedzieć na wszystkie Państwa pytania.